Sila kreatívneho priemyslu ťahá projekt ďalej

Jeden z najsilnejších projektov EHMK – Košice 2013 pokračuje ďalej. Kreatívna ekonomika má schopnosť pretvárať Košice na ekonomicky aktívnejšie a atraktívnejšie miesto pre život. O tom, ako bude projekt Creative Industry pokračovať ďalej, sme sa zhovárali s jeho manažérom Michalom Hladkým.

V roku 2007 sa počas štúdia architektúry zoznámil s ľuďmi, ktorí pripravovali projekt pre kandidatúru Košíc na získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK). Z dobrovoľníka sa stal člen tímu, ktorý pripravil víťazný projekt Interface 2013.

„Keď sa na začiatku pripravoval projekt, na Slovensku sa nikto vážne nezaoberal kreatívnym priemyslom. Náš projekt bol prvým oficiálnym projektom, ktorý hovoril o použití kultúry a kreativity ako rozvojových nástrojoch pre mesto a tiež ako si predstavujeme podporu kreatívnej ekonomiky. Vedeli sme, že mestá, ktoré tak urobili na západe, ekonomicky prosperovali aj v čase krízy .“ Ako spoluautor projektu dodal, bol to iný pohľad na kultúru.

V rámci budovania povedomia o podpore kreatívnej ekonomiky sa uskutočnili viaceré medzinárodné konferencie. Pozvaní svetoví experti hovorili o kreativite ako základnom zdroji v mestách, o kreatívnom turizme a meste ako zdroji talentu, diverzity a ekonomického rastu. V organizovaní vzdelávacích aktivít sa bude naďalej pokračovať „Počas roku EHMK počet účastníkov narástol,“ doplnil, že posledné workshopy a semináre Čítaj viac

Celý článok si môžete prečítať na: http://www.kosice2013.sk/sila-kreativneho-priemyslu-taha-projekt-dalej-2/

Podobné články

Pridaj komentár

Facebook aktivity
Google+ aktivity
Twitter aktivity
iFakturacia.sk

icon_unpaidTeraz môžete vytvárať už aj ZADARMO všetky potrebné doklady k svojmu biznisu.

Prejsť na projekt

NevyplatenaFaktura.sk

icon_unpaidMáte neplatiacich klientov? Pridajte ich ZDARMA do systému UNPAID.SUPPORT.

Prejsť na projekt

© Copyright by G.N.T. Business Services | Európsky realitný portál RealVEA.eu.