kosice hokej, Košickí hokejisti

Košice po prehre so Zvolenom deklasované z prvého miesta

Košickí hokejisti museli po nedeľnom zápase so Zvolenom stráviť trpkú porážku s netradičným súperom. Tím zo stredu tabuľky sa nenechal zastrašiť prvými Košicami a po tesnej výhre deklasoval vedúci tím z prvého miesta na druhé. Košice však nemusia smútiť – s počtom bodov 58 a iba bodovou stratou na Banskú Bystricu tím príliš nezaostáva a v prípade zaváhania lídra je okamžite pripravený prevziať prvenstvo.

Bezgólová prvá tretina samotného zápasu bola nasledovaná divácky najzaujímavejšou druhou (oba tímy tu strelili po dvoch góloch) a tretia skočila opäť nerozhodne. Išlo sa do nájazdov, kde ako je už teraz známe, uspel Zvolen. Keďže letmý pohľad na skóre zápasu moc neprezradí,  poďme sa na zápas pozrieť podrobnejšie.

Aj napriek bezgólovému stavu boli v prvom dejstve o niečo aktívnejší domáci Zvolenčania. Vzájomné útoky oboch tímov sa často končili nepresným zakončením alebo kvalitnou obranou. Najbližšie sa ku streleniu gólu dostali Košice. Zhruba v polovici tretiny sa po šikovnej prihrávke ocitol sám pred brankárom Suja, no ani v individuálnej akcii jeden na jedného sa nepresadil.

Smolu na góly sa v druhej tretine podarilo prelomiť vo veľkom štýle hneď tri minúty po odpískaní začiatku dejstva Zvolenčanovi Šišovskému. Zvolen sa síce rázne dostal do vedenia no na jeho sklamanie Košice za dvanásť minút vyrovnali (Bicek). O ďalšie štyri minúty ešte pridal po jednom góle Milý a hostia razom viedli 2:1. Domácim sa našťastie ešte minútu pred koncom stretnutia podarilo skórovať a vyrovnať stav zápasu na 2:2.

Oba tímy si pri návrate na ľadovú plochu v rámci posledného dejstva boli vedomé napínavej situácie. Strelec prvého gólu sa dostane do veľkej psychickej výhody a s veľkou pravdepodobnosťou sa mu podarí odniesť si víťazstvo. Na divákov aj samotných hráčov však čakalo prekvapenie. Zvolen ako prvý naklonil stav zápasu vo svoj prospech aby len o pár minút na to opäť inkasoval. Bolo odpískané a skóre ostalo nerozhodných 3:3.

O výsledku stretnutia mali rozhodnúť nájazdy, ktoré nemali dlhé trvanie. Hra šance sa napokon podarila vyhrať Zvolenu – dovtedy prvé Košice tak odišli zo zápasu s prázdnymi rukami. Ako ale bolo povedané, tak Košice až tak veľa nestratili. Po malom zaváhaní stále dominujú na druhom mieste a nad treťou Nitrou si udržiavajú zdravé vedenie. Bude iba otázkou času, kým sa východniari opäť prepracujú na vrchol tabuľky.

Šancu na nápravu dostanú Košice už budúcu nedeľu 4.12. proti práve spomínanej Nitre. Extraliga pomaly nastupuje do zimnej časti a šance na tipovanie výsledkov tímov v tomto kalendárnom roku sa pomaly vytrácajú. Podľa Vás, dokážu sa Košice ešte do konca roka vypracovať na prvé miesto alebo sa na ňom udrží Banská Bystrica?