klub Samurai Chanbara Košice

9. majstrovstvá Európy v Paríži v bojovom umení Chanbara

V dňoch 7. a 8. mája sa v Paríži v časti Maisons Laffitte konali 9. Majstrovstvá Európy v japonskom športe Chanbara. Na turnaji sa zúčastnilo 231 pretekárov z 12 krajín Európy (Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Rusko, Bielorusko, Litva, Estónsko, Česko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko) a Japonsko, ktoré dohliadalo na plynulý priebeh turnaja.

Naša reprezentácia Slovenska pod vedením reprezentačného trénera Borisa Lieskovského ml. a prezidenta Slovenskej Asociácie Chanbara Borisa Lieskovského st. dosiahla na 9.ME neočakávané úspechy. Sme veľmi mladý šport, na Slovensku pôsobíme len dva roky, čo je popri desať-dvadsať ročnej histórii iných krajín naozaj zanedbateľné číslo.
V sobotu 7.5. súťažili kadeti zo Samurai klubu Chanbara Košice v disciplínach kihon (zostava) a datotsu (zápas). Kadetská kategória bola veľmi silno obsadená a o medaile v 4 bojových disciplínach kodachi (krátky meč), tate kodachi (meč a štít) , Choken free (dlhý meč v jednej ruke), choken morote( dlhý meč obojruč) pri 30 štartujúcich pretekároch v tejto disciplíne sa nám podarilo vybojovať po viacerých tesne prehratých semifinálových dueloch nakoniec úspešne jednu bronzovú medajlu a to v kategórii choken free, ktorú získal Košičan Adam Balčík.
V ten istý deň podvečer sa konala sútaž tímov, ktorá pozostávala zo zástupcov každej z krajín. Každá krajina si mala vybrať troch svojich najlepších pretekárov. Každý z tímu sútažil s inou zbraňou(1. Kodachi, 2. Choken free, 3.Nito – krátky meč a dlhý meč). V chanbare sa súťaží na 1 jasný presný zásah správnou časťou športovej zbrane na ľubovoľnú časť tela súpera. Platí aj technika na hlavu pričom obaja bojovníci majú na sebe helmu z bezpečnostných dôvodov. Každý člen tímu mohol získať pre svoj tím 1bod. Tím ktorý získa prvý 2 body vyhráva. Slovenskému tímu v zostave Boris Lieskovský ml. , Martin Musl st. z klubu Samurai Chanbara Košice a Matej Babinský z klubu Chanbara Trenčín dokázali vybojovať prvý zápas s Talianskom 2:1, Druhý zápas s Litvou 2:1 a nakoniec podľahli vicemajstom Európy z Ruska, ktorí tesne prehrali s víťazným tímom z Francúzska. Nakoniec sme obsadili 3. miesto za tím a zaradili sa medzi európsku špičku.

V nedeľu 8.5. štartovali kategórie seniorov v individuálnych zápasoch kde sa nám podarilo získať ďalších 6 medailí. Tibor Figei z Rimavskej Soboty získal pre slovenskú reprezentáciu v kategórií nižších pásov historickú zlatú medailu v kategórii choken morote a bronz v kategórii tate kodachi. Frantíšek Rehák z Trenčína získal v rovnakej dospeláckej kategórii bronz zo zostáv a bronz v boji s kodachi. Martin Musl. St v kategórií veteránov (kategória zostavená z trénerov a starších majstrov nad 40 rokov )získal 2x bronz v disciplíne choken free a choken morote.
Je to obrovský úspech nie len pre klub Samurai Chanbara Košice ale aj pre celú Slovenskú výpravu. Najbližšie nás v novembri čaká vrchol v Tokiu a to majstrovstvá sveta, kde sa taktiež pokúsime priniesť domov čo najviac kovov.

Chcem spomenúť mená všetkých našich reprezentantov, aj tých, ktorým sa umiestnenie nepodarilo získať a to Štefan Štefančík, Martin Musl ml., Boris Lieskovský st. (Samurai Chanbara Košice), Oľga Samešová, Eva Gavendová, Jana Ilašenková, Lukáš Bosák (Chanbara Trenčín).

 

Podobné články

Facebook aktivity
Google+ aktivity
Twitter aktivity
iFakturacia.sk

icon_unpaidTeraz môžete vytvárať už aj ZADARMO všetky potrebné doklady k svojmu biznisu.

Prejsť na projekt

NevyplatenaFaktura.sk

icon_unpaidMáte neplatiacich klientov? Pridajte ich ZDARMA do systému UNPAID.SUPPORT.

Prejsť na projekt

Využívame biznis služby iProfil.sk | Online faktúry cez iFakturacia.sk